Процедура продажу лісу на онлайн торгах

Процедура продажу лісу на онлайн торгах

Відкриті онлайн аукціони з продажу необробленої деревини націлені на легалізацію ринку деревини в Україні, який тривалий час знаходився в тіні. Через електронну систему торгів Прозорро.Продажі можна придбати деревину таких порід: сосна, ялина, дуб, вільха, береза та інших.

Продаватися можуть кряжі, бруси, колоди чи дрова для промислового чи не промислового використання. Щоб отримати більше корисної інформації про це – переходьте за посиланням sale.uub.com.ua.

Як деревина продавалася раніше

До недавнього часу лісгоспи України могли на добровільних умовах продавати деревину на онлайн торгах, але з лютого 2020 року продаж цієї природної сировини таким способом став обов’язковим. Наразі ті державні підприємства, які продають 25% своїх запасів деревини або більше, зобов’язані реалізовувати її через систему Прозорро.Продажі. Завдяки цьому вдалося ліквідувати безліч корупційних схем, що існували на основі домовленостей та хабарництва.

Лісовими господарствами України здійснюється заготівля лісоматеріалів листяних та хвойних порід. Відвантажуватися зрублена деревина може в цілому чи розпиляному вигляді.

Деревина, що продається на онлайн торгах, може використовуватися в деревообробній промисловості, в будівництві, в паперовій галузі та при виготовленні меблів. Продаж деревини повинен буди чесним та прозорим, так як від цього залежить економічний розвиток лісового господарства та всієї економіки в цілому.

Оновлена процедура продажу лісу

Відповідно до нововведень, розмір одного лоту деревини повинен бути не менш, ніж 150 кубічних метрів, а його вартість повинна бути від 200 тисяч гривень. Прийняти участь в торгах можуть усі бажаючі. Продавець до останнього не буде знати, хто саме зробив ставку, тому ніяких домовленостей в системі відкритих торгів бути не може.

На онлайн аукціонах можна придбати деревину різних класів та різних порід. Є також дров’яна продукція, яка може мати промислове чи не промислове призначення.

Торги проводяться в онлайні, а дані про аукціони оновлюються в режимі реального часу, завдяки чому користувачі торгівельних майданчиків завжди отримують актуальні дані.

Самі торги проходять в декілька етапів:

  1. Створення аукціону та оголошення про його проведення.
  2. Збір заявок від потенційних покупців.
  3. Проведення торгів.
  4. Визначення переможця.
  5. Підписання договору купівлі-продажу.

Переможець в системі онлайн аукціонів визначається автоматично на основі ставок, які зробили учасники торгів. Переможе той, хто дасть найкращу цінову пропозицію. Щоб ознайомитися з усіма особливостями проведення онлайн торгів та участі в них, варто скористатися сайтом https://sale.uub.com.ua/ru/news/kuplyu-pylovnyk-dubu-na-elektronnomu-majdanchyku-uub.

Прозорро.Продажі – це надійна офіційна система проведення чесних та відритих онлайн торгів, яка вже встигла доказати свою ефективність в боротьбі з корупцією, домовленостями та хабарництвом, які панували на ринку продажу держмайна багато років.