Що потрібно знати про права чинного орендаря майна в ПроЗорро

Що потрібно знати про права чинного орендаря майна в ПроЗорро

Оренда нерухомості, транспортних засобів та будь-якого іншого майна, що знаходиться у державній власності, обов’язково контролюється системою ПроЗорро. Відповідно, це стосується й самого формату аукціону, який дозволяє обрати переможця, який отримає право на користування майном протягом визначеного терміну.

Більш детально з питанням торгів та діяльності електронних майданчиків ви можете ознайомитись тут https://www.ueex.com.ua/rus/ueex/sections-council/representatives-electric-power. Використання української енергетичної біржі в торгах дозволяє учасникам знаходитись в рівних умовах та конкурувати саме за рахунок наданих пропозицій.

Переважне поточного орендаря – що про це варто знати

Один з цікавих моментів стосується ситуацій, коли вже є конкретний користувач, який став переможцем та протягом певного проміжку часу використовує державне майно з метою отримання прибутку або ж для ведення будь-якої іншої законної діяльності.

Чинний орендар, маючи намір продовжити дію договору оренди, отримує відразу декілька серйозних переваг і проявляються вони в наступних моментах:

  • Не потрібно повторно брати участь в аукціоні – тут варто зазначити, що ця опція діє лише в тому випадку, якщо сам договір підписувався на термін, що не перевищує 5 років і за цей час договір жодного разу не був продовжений. В такому випадку, у користувача є можливість все ж подати відповідну заявку, яка дозволить продовжити дію договору без проведення аукціонів та інших процедур. Важливо зазначити, що дія угоди продовжується на тих же умовах, що були підписані з самого початку. Варто нагадати що сама заявка повинна подаватися зарані і робити це потрібно не пізніше, ніж за 90 днів до моменту, коли закінчується дія поточної угоди;
  • Вигідні умови – чинний орендар має певні переваги і вони проявляються відразу в декількох фінансових моментах. Перш за все, це стосується гарантійного внеску, який становить 50% від стандартної місячної орендної плати. Для прикладу, звичайні користувачі повинні сплатити від 1-ї до 6-ти таких плат в залежності від обраного лоту. Варто також нагадати й про певну винагороду від самого майданчика, що може бути рівна 3% від річної орендної плати;
  • Право на отримання відшкодування – це стосується ситуацій, коли мова йде про внесення позитивних коректив до взятого в оренду майна. В такому випадку, у орендаря є можливість повернення частини коштів або ж отримання більш вигідних умов оренди державного майна.

Один з пунктів можна навіть винести окремо і його суть полягає в тому, що діючий орендар має переважне право і може стати переможцем в торгах, навіть не беручи участі в самому процесі торгів.

Для цього, учаснику з переважним правом потрібно лише погодитися на те, що він буде готовий сплачувати оренду плату, що буде запропонована іншим учасником, який запропонує найбільш вигідні умови.

На сьогодні, оренда державного та комунального майна – це один з прогресивних та популярних напрямків на електронних майданчиках.

Саме ж майно, що береться в оренду у держави, може активно використовуватися з метою:

  • Ведення домашнього господарства – частіше за все, це стосується оренди державних земельних ділянок;
  • Комерційної діяльності – для цього в оренду можуть братися офісні приміщення та об’єкти нежитлового значення;
  • Отримання комфортних умов – це може стосуватися оренди транспортного засобу, що знаходиться на балансі державної установи.

Повний перелік напрямків, в яких тимчасово використовується державне та комунальне майно є значно ширшим.

Що таке державна закупівля

Починаючи з 2015-го року, всі державні установи, комунальні організації та компанії, що фінансуються державою були вимушені тісно ознайомитись з системою ПроЗорро. Саме цей рік вніс серйозні корективи й на рівні чинного законодавства зобов’язав проводити всі державні закупівлі в відкритому форматі та з використанням системи ПроЗорро.

Державна закупівля – це процедура, коли установа, що фінансується бюджетом України, закуповує певну продукцію, домовляється про отримання послуг або ж виконання робіт. Відповідно, все це повинно проводитись в формі тендерного замовлення.

Це означає, що зареєстровані на електронному майданчику користувачі мають повне право подати свою заявку та взяти участь в таких торгах. 

Критерії до самих учасників можуть бути різними і тут все залежить від конкретного організатора торгів. Важливо зазначити, що кожен лот надає однакові вимоги для всіх користувачів і всі потенційні учасники з самого початку знаходяться в рівних умовах.

На сьогодні, державні закупівлі встигли стати одним з найбільш популярних розділів на електронних майданчиках і ця тенденція стає все більш явною.